maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

MENU
Strona główna » Wspólnota internetowa

Wspólnota internetowa

Mieszkamy w różnych częściach naszej diecezji. Z tego też powodu nie wszyscy z nas mają możliwość udziału w naszych spotkaniach sobotnich. Jest to dla nas trudna i bolesna sytuacja, bo nie po to jest wspólnota aby nie móc w niej uczestniczyć ...

Dlatego też po konsultacjach postanowiliśmy ustalić wspólną godzinę naszych wieczornych medytacji w domu. W ten sposób nasza wspólnota choć na odległość to jednak pragnie się spotykać o jednej porze na modlitwie. Wypełniamy też - zgodnie z Regułą św.Benedykta - zobowiązanie do wspólnotowej modlitwy wieczornej. Realizujemy też pragnienie naszego Pana: "gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich" Mt. 18,20.

Jest to już drugi element wspólnotowy realizowany na odległość. Pierwszym jest nasza modlitwa i post praktykowane w każdą środę w intencji każdego z nas (i nie tylko).

Kto wie, może własnie w tym kierunku ma rozwijać się nasza wspólnota: aby gromadzić to co rozproszone, przez ubieranie w "boże formy".