maranata

wspólnota modlitwy kontemplacyjnej

"Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną (..) nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną?"
Mk, 14,34 i 37

.... Owocem ciszy jest modlitwa
Owocem modlitwy jest wiara
Owocem wiary jest miłość
Owocem miłości jest służba
Owocem służby jest pokój .... matka Teresa z Kalkulty
MENU
Strona główna » Wydarzyło się » Rawa Mazowiecka 24-26.03.2017

Rawa Mazowiecka 24-26.03.2017

W dniach 24.03- 26.03.2017 gościły nas u siebie s.s. Misjonarki Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej. Siostry obdarzyły nas ogromnym zaufaniem oddając do całkowitej dyspozycji część budynku. Nasze weekendowe skupienie zaczęliśmy około godz. 17.00. W piątek uczestniczyliśmy w charakterystycznej dla charyzmatu sióstr Misjonarek koronce do Krwi Jezusa Chrystusa oraz mszy św., której przewodniczył ks.Leszek Niewiadomski - pustelnik diecezjalny.
Jeszcze w piątek odbyliśmy 3 medytacje oraz wysłuchalismy jednej konferencji o.Maksymiliana OSB na mp3. W sobotę po porannej mszy świętej, jutrzni, śniadaniu i krótkiej przerwie wybraliśmy sie na prawie 2 godzinny spacer trasą "Dróżek". W dalszej części dnia odbyliśmy kilka medytacji, odmówiliśmy różaniec i nieszpory wraz z s.Misjonarkmi.

W trakcie sesji obowiązywało milczenie z wyjątkiem czasu posiłków. W czasie sesji utrzymywaliśm post o chlebie i wodzie. Celem sesji było umocnienie więzi, przyjaźni między członkami wspólnoty, dzielenie się doświadczeniem medytacji w życiu. Dzielenie się życiem odbywało się podczas dość długich posiłków :D

04-2017

Tak to się zaczęło

styczeń 2011 - Pierwsze spotkanie grupki i pierwsza modlitwa w ciszy było nas 3 osoby :)